Topení a chlazení

Místnosti v chytrém domě mají za každé situace ideální teplotu. Inteligentní topení, popřípadě chlazení, reguluje teplotu na úrovni jednotlivých místností naprosto samostatně. Zná perfektně chování každé místnosti a ví, kdy má zapnout a kdy vypnout, aby v určenou dobu měla místnost požadovanou teplotu. Bere v potaz státní svátky, pozná nepřítomnost a perfektně spolupracuje s tvou stínící technikou.

heating function graphic CZ

100% KOMPATIBILNÍ

Je jedno pro jakého výrobce a jaký typ topení se rozhodnete, chytrý dům od Loxone je kompatibilní se všemi.

SAMOUČÍCÍ SE VYTÁPĚNÍ

Vytápění v chytrém domě od Loxone je velmi inteligentní. Tvé vytápění je přesně časované podle vytápěcích fází - ví, kdy má začít topit, aby byla v každé místnosti dosažena požadovaná teplota v určený čas. Pak už jen udržuje konstantní teplotu bez zbytečného plýtvání energie. V zimě už žádné návraty z práce do vymrzlého domu a v létě už žádné horko a dusno v ložnici!

FUNKCE ŠETŘENÍ

Už žádné vyhazování peněz oknem! Automaticky se reguluje vytápění, takže jakmile otevřeš okno aby jsi vyvětral, topení se vypne.

SLEDOVÁNÍ SPOTŘEBY

Pomocí funkce statistiky můžeš v aplikaci sledovat spotřebu energie v průběhu roku, a to i graficky. Pomůže ti to odhalit možnou úsporu energie ve tvé domácnosti.

KLIDNÁ DOVOLENÁ

Během dovolené se vytápění tvého domu sníží. Můžeš tak ušetřit spotřebovanou energii a peníze. Jakmile se vrátíš, pokoje ve tvém domě budou vyhřáté na požadovanou teplotu.

PÁRTY MÓD

Tvůj dům automaticky reaguje na různé situace díky přednastaveným módům. Oblíbenými módy jsou např. párty, dovolená, režim ochrany proti mrazu, atd. Topení se potom v daných módech zapíná automaticky.

AUTOMATICKÝ TOPNÝ OKRUH

Tvůj chytrý dům automaticky přidá další topný okruh, pokud k vytápění nestačí okruh základní. Vždy je tak zajištěna požadovaná teplota ve tvé domácnosti.

SPOLUPRÁCE SE STÍNÍCÍ TECHNIKOU

Vytápění a chlazení tvého domu spolupracuje se stínící technikou. Žaluzie zůstanou vytažené dokud sluneční paprsky nevyhřejí místnosti na požadovanou teplotu. Naopak, aby v pokojích nebylo velké horko, chytrý dům žaluzie automaticky stáhne.

SPOLEČNÝMI SILAMI A NE PROTI SOBĚ

Častým problémem instalace dvou různých systémů vytápění a chlazení je, že spolu nemohou vzájemně komunikovat. Představ si následující situaci: na podzim klesají venkovní teploty a proto topení začíná pokoj vytápět. V místnosti se začne zvyšovat teplota a to signalizuje klimatizaci, aby začala chladit. V chytrém domě od Loxone se ti toto nestane! Vytápění a chlazení je propojeno a proto je vždy aktivní pouze jedno ze zařízeních.

ZNÁ VŠECHNY SVÁTKY

Tvá inteligentní domácnost zná požadovanou teplotu v místnostech a také zná všechny státní svátky. Nestane se ti, že budeš doma ve dnech volna zmrzat. Tvůj chytrý dům ti vždy zajistí komfortní teplotu.

JEDNODUCHÉ OVLÁDÁNÍ

V tradičním domě máš jeden termostat pro nastavení stejné teploty ve všech místnostech. V chytrém domě můžeš změnit individuální komfortní teplotu každé místnosti a to velmi jednoduše pomocí aplikace - dokonce ikdyž nejsi právě doma.

VZDÁLENÝ PŘÍSTUP

Ovládej své topení odkudkoliv. Přijdeš domů dříve než si předpokládal? Žádný problém, aktivuj topení nadálku přes smartphone a po tvém příchodu budeš mít doma již teplo.

HLAVICE SE O SEBE STARAJÍ SAMY

Hlavice se o sebe starají samy. Dlouhé období bez pohybu jim totiž nedělá dobře a mohly by zareznout. Chytrý dům od Loxone se ale o ně stará a pravidelně s nimi pohybuje.

OCHRANA PŘED MRAZEM

V zimě během delší nepřítomnosti v domě se může teplota hodně snížit. Tvá inteligentní domácnost se začne včas vytápět, aby voda v topení nezmrzla a topení neprasklo.

ČÍTAČ DOBY PROVOZU

V chytrém domě je možné měřit čas, po který jsou v chodu čepradla, rekuperace, topení, ... Díky tomu ti chytrý dům včas připomene (email, zavoláno, ...), kdy je další interval údržby nebo kdy je třeba vyměnit filtr. Tvůj dům myslí za tebe.

Foxon Internet of Things

fiot logo

Česká 615/25
Liberec 25
463 12, Česká republika
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.