• Platforma

  Efektivně sledujeme a reagujeme na stavy, vlastnosti a události s využitím:

  • bezdrátových technologií na úrovni senzorů i v oblasti komunikace
  • OPC standardů
  • cloudových úložišť a lokálních serverů
  • analytických nástrojů pro zjišťování trendů a predikci budoucího vývoje
  • systémové integrace k propojení výhod specializovaných aplikací
  • nejmodernějšího HW od renomovaných výrobců z oboru průmyslové automatizace
  • dlouholetých zkušeností ze spolupráce s výrobou, údržbou a integrátory
  Oblasti použití Naši dodavatelé

Oblasti použití

Úspory energií a odstranění negativních vlivů dodávek

Úspory energií a odstranění negativních vlivů dodávek

Sledování spotřeb energií je klíčovým krokem k realizování úsporných opatření v této oblasti. My ale jdeme ještě dál. Technicky umíme sledovat a analyzovat kvalitu elektrické energie a sofistikovaným řízením světel (bez nákladných rekonstrukcí) umožňujeme snižovat náklady na osvětlení. Máme i řešení pro sledování stavu baterií a záložních zdrojů.

Mám zájem Naši dodavatelé

Zvyšování OEE (= Overall equipment effectiveness)

Zvyšování OEE (= Overall equipment effectiveness)

Důsledný condition monitoring založený na automatizovaně sbíraných datech umožňuje zabezpečit takový technický stav výrobních zařízení, kdy se dostupnost a výkonnost drží na maximu.

Správným vyhodnocením dat a nastavením limitů také můžete vhodně plánovat a zabezpečit i případné odstávky (náhradní díly, kooperace, dokumentace…).

Mám zájem Naši dodavatelé

Predikce poruch a hledání závislostí

Predikce poruch a hledání závislostí

Předpokladem účinnosti údržby a snižování nákladů na ní je predikce poruch, resp. nutných zásahů. Proto realizujeme nejenom sběr dat v reálném čase, ale i zpracování historických dat na co nejvyšší úrovni s využitím moderních analytických metod a napojením na systémy určené pro velké objemy dat (BigData).

Tím umíme zachytit jak negativní trendy (např. horšící se vibrace), tak i širší souvislosti (např. teplota x kvalita oleje x vibrace).

Mám zájem Naši dodavatelé

Využití rozšířené reality ve výrobní praxi

Využití rozšířené reality ve výrobní praxi

Rozšířená realita není jen o vytvoření vlastní aplikace ale především o novém stylu práce, o inovaci v pravém slova smyslu. Posuďte sami: Máte k dispozici tablet nebo mobilní telefon, na jehož displeji se vám zobrazí pohled na reálný objekt (např. linku). Pohled je obohacen o „ovládací“ prvky (ikony), které vám přímo na místě poskytnou celou řadu informací k objektu (např. hodnoty sledovaných veličin, odkazy na dokumentaci, přehled událostí…).

S objektem můžete také manipulovat, nahlédnout „pod kapotu“, aniž byste potřebovali složitou techniku a dlouhé hodiny montážních prací. Můžete také pořizovat fotodokumentaci a využívat znalostní databázi. A to vše na jednom zařízení a v jednom prostředí.

Mám zájem Naši dodavatelé

Mobilita a reakční doba údržby

Mobilita a reakční doba údržby

Ve výrobě se kladou vysoké nároky na pravidelnou údržbu i odstranění aktuálních závad. V tabletu nebo mobilním telefonu proto můžete mít k dispozici veškerá potřebná data o stavu a nastavení senzorů, odpovídající dokumentaci i alokaci náhradních dílů. Díky pár klikům získáte informace, které aktuálně potřebujete a pokud se objeví závada, kterou není možné odstranit rovnou na místě, zadáte pomocí aplikace požadovaný úkol příslušné sekci údržby.

Mám zájem Naši dodavatelé

Včasné varování o mimořádných událostech

Včasné varování o mimořádných událostech

Včas znamená v tomto případě ihned v okamžiku výskytu mimořádné události. Proto umožňujeme na on-line data reagovat on-line informací, tedy okamžitým porovnáním s přednastavenými limitními hodnotami a následným alarmovým hlášením (SMS, e-mail, signalizace). Vhodným nastavením umožňujeme i eskalaci alarmů.

Mám zájem Naši dodavatelé

Komplexní reporting

Komplexní reporting

Komplexní reporting znamená znásobení účinnosti dílčích databází a systémů (PLC strojů, firemní ERP, systémů řízení údržby, skladových systémů, přídavných senzorů apod.) pomocí sjednocujících dashboardů a smysluplných datových rozhraní. Uživatelsky přívětivé prostředí vám umožní rychlou orientaci v souvisejících informacích. Zamezení duplikování dat vám navíc dopomůže k jejich snadnější správě a vyšší kvalitě.

Mám zájem Naši dodavatelé

Kvalitní a spolehlivá komunikace

Kvalitní a spolehlivá komunikace

Základem každého řešení je bezproblémová komunikace mezi stroji, systémy a uživateli. Naší výhodou jsou letité zkušenosti se standardy OPC, bezdrátovými komunikacemi (eWON, CloudGate, Teltonika) a především s průmyslovýmí sítěmi PROFIBUS/PROFINET.

Mám zájem Naši dodavatelé

Podpora Industry 4.0

Podpora Industry 4.0

Industry 4.0. pro nás již není budoucnost, ale současnost. Našli jsme se především v pojmech „chytrá továrna“ a speciálně pak „chytrá údržba“. Naše řešení respektují základní principy tohoto trendu, jako je využití cloudů, důraz na mobilitu, digitalizace dat a propojování systémů. Využíváme jak osvědčených nástrojů (profinet, profibus, OPC) tak nových progresivních technologií (bezdrátové senzory, rozšířená realita) a rádi se s vámi o naše zkušenosti podělíme.

Mám zájem Naši dodavatelé

Řešení nedostatku kvalifikovaných pracovníků

Řešení nedostatku kvalifikovaných pracovníků

S problémem nedostatku lidí v údržbě, zvyšujících se nároků na specializaci, nespolehlivosti autonomní údržby, i s rostoucím tlakem na atesty a pravidelná proškolování se setkáváme velmi často. Efektivním řešením je sada nástrojů od zpřístupnění relevantní části dokumentace, přes „navigace“ při kontrolách a zásazích, až po interaktivní checklisty či knowledge base. K tomu využíváme kromě osvědčených postupů, jako je automatizovaný sběr dat v reálném čase a systémová integrace, i nejmodernější technologie - rozšířenou a virtuální realitu a mobilní koncová zařízení včetně 3D brýlí.

Mám zájem Naši dodavatelé

 

 • IOT

  Navštivte náš unikátní showroom FIOT

  Budovu, kde sídlíme, jsme proměnili v názornou ukázku využití moderních technologií. Můžete si u nás vyzkoušet ovládání světel pomocí mobilní aplikace nebo prostřednictvím vizualizace v počítači. Ve vnitřních prostorách firmy máme rozmístěna čidla pohybu, osvětlení a teploty. Vnější čidla kontrolují teplotu, hluk, relativní vlhkost, světelný tok, intenzitu osvětlení, atmosférický tlak a koncentrace CO, CO2, NO2, O3.

  Všechna naměřená data se zpracovávají do přehledných grafů a reportů, které máme na interním cloudovém portálu online kdykoliv a kdekoliv k dispozici.

  Domluvit návštěvu

Blog

Případové studie, novinky a články

IIoT není totéž jako Průmysl 4.0

IIoT není totéž jako Průmysl 4.0

V mnoha článcích se používají termíny Industrial Internet of Things (IIoT – průmyslový internet věcí) a Industry 4.0 / Průmysl 4.0, ale nejedná se o stejnou věc. A není to totéž ani v severní Americe ani v Evropě. Obě koncepce jsou užitečné a obě jsou pro průmysl přínosem. Jestliže pochopíte, jaké jsou jejich odlišnosti a jak spolu souvisejí, můžete vy i vaše firma profitovat z obou z nich. Co vám a vaší firmě tedy mohou přinést?

Číst více...

FIOT A BOSCH: Rozšířená realita v údržbě a vozíky, které nepotřebují řidiče

FIOT A BOSCH: Rozšířená realita v údržbě a vozíky, které nepotřebují řidiče

V aktuálním čísle časopisu MM spektrum vyšel článek o jednom z našich projektů FIOT ve společnosti Bosch. Přečtěte si, jak vypadá FIOT přímo ve výrobní praxi.

Pavel Marek, Jihlava. Foto: autor

Číst více...

Condition monitoring, aneb jak to vidíme ve firmě FOXON

Condition monitoring, aneb jak to vidíme ve firmě FOXON

Condition Monitoring (kondiční monitoring), neboli také monitorování stavu a kondice stroje je pojem, se kterým se v průmyslovém odvětví setkáváme stále častěji. Nejde však o pouhý pojem, ale také o možnost prodloužení životnosti...

Číst více...
A odkud FIOT pochází? Podívejte se...

VIDEO

Sledujte nás na sociálních sítích

FB
IG
YT
TW
IN

Buď v obraze a dostávej naše novinky vždy den předtím, než budou zveřejněny.

FIOT WHITE

FOXON s.r.o.
Česká 615/25
Liberec 25
463 12 Česká republika

Našli jste vše,
co jste hledali?

O projektu
Oblasti použití
Pilotní projekt
Blog

Zajímá vás také,
co nabízí FOXON?

Opravy dílů
E-shop
Bazar
Školení

Přední dodavatelé
produktů FIOT

Monnit
PTC
ThingWorx
Kepware